Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

E-ticaret XML Entegrasyonun Avantajları ve Dezavantajları

E-ticaret XML Entegrasyonun Avantajları ve Dezavantajları

E-ticarette XML entegrasyonu kullanan işletmelerin yararlanabileceği birçok avantaj bulunmaktadır. Gelin şimdi hep beraber E-ticaret XML entegrasyonunun avantajlarına bir göz atalım;


XML Entegrasyonu e-ticaret firmalarının stok tutma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Böylece işletmeler stok tutma ve depolama masraflarından kurtulmaktadır.
E-ticaret XML Entegrasyonları ile işletmeler e-ticaret sitelerine istedikleri kadar ürün yükleyebilmekte ve ürünlerin satışını gerçekleştirebilmektedir.
Ürün açıklamaları ve ürün fotoğrafları XML Entegrasyonu ile otomatik bir şekilde geldiği için e-ticaret firmaları bu çalışmalar için bütçe ayırmak zorunda değildir.
Ürün yükleme ve ürün güncelleme işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.
XML Linki üzerinden satış yapan firmalar genellikle başka bir tedarikçinin ürünlerini sattıkları için yalnızca sipariş yönetimi yapmaktadırlar. İşletmeler kargo süreçleri vb. operasyonel durumlar için zaman ayırmak zorunda değillerdir.
XML Entegrasyonları ile e-ticaret sitelerindeki ürün çeşitliliğini arttıran markalar hedef kitlelerini genişletmekte ve daha fazla satış yapma imkânı yakalamaktadır.
Tedarikçi XML Entegrasyonu, e-ticaret firmalarının rakipleri ile girdikleri rekabette başarılı olmalarına yardımcıdır.

XML Tedarikçi Entegrasyonunun e-ticaret firmalarına sağladığı başlıca avantajlar bunlardır. Bu entegrasyon türünün ve satış modelinin e-ticaret firmalarına sağladığı avantajlar bulunduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. E-ticaret XML Entegrasyonunu Dezavantajları şunlardır;


İşletmelerin ürün ile ilgili fiziksel bağları olmadığı için sattıkları ürünleri tanımaları zorlaşmaktadır.
Satışı yapılan ürünleri fiziksel olarak tanımamak e-ticaret firmalarının müşteriyi ikna etmelerini zorlaştırabilmektedir. Bu nedenle Tedarikçi XML Entegrasyonu kullanacak e-ticaret firmalarının ürünlerini siteye eklemeden önce satacakları ürünleri görmeleri ve ürünler hakkında bilgi almaları gerekmektedir.
XML bağlantısı ile satılan ürünleri görmeden satan işletmeler ürünle ilgili yeterli bilgiye sahip olmamaktadır.
XML Tedarikçi firması ile güven bağının kurulması geç gerçekleşmektedir.
Ürün stok takibi bir başka firma tarafından yapılmadığı için güncel stok bilgileri doğru bir şekilde aktarılmayabilmektedir.
Bazı tedarikçi firmalar birden fazla e-ticaret firmasına hizmet verdiği için operasyonel süreçlerin uzaması mümkündür. Bu da e-ticaret firmalarının müşteri memnuniyetini olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir.

E-ticaret XML Entegrasyonun avantajları ve dezavantajları hakkında sizleri bilgilendirdik. Siz de bunları göz önünde bulundurarak Tedarikçi XML Entegrasyonları ile dropshipping metodu ile satış yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz .