Telefon
WhatsApp

Kaliteli Hizmet, Güvenilir Ödeme ve Hızlı Teslimat Güvencesi..

İLETİŞİM

UTM Kodlarını İzleme Yolları Nelerdir?

UTM Kodlarını İzleme Yolları Nelerdir?

UTM kodlarını takip etmenin bazı yolları mevcuttur. Aşağıda birkaçına değindik.


Trafiğinizin nereden geldiğini bilin: UTM izlemeyi kullanmanın en önemli nedeni, web sitenizin trafiğinin tam olarak nereden geldiğini bilmektir. Bunu kampanya, kaynak ve aracı parametresini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. UTM parametrelerini kullanarak kaynakları daha hassas bir şekilde takip edebilirsiniz. UTM izleme, özellikle Google Analytics'teki yönlendirmenizi ve doğrudan trafiğinizi anlamanıza yardımcı olur.


Tüketicilerin bir kampanyada hangi bağlantıları tıkladığını öğrenin: Müşteriniz için hazırladığınız kampanyaların aldığı etkileşimleri utm link oluşturma sayesinde takip edebilirsiniz. Örneğin bülten açma CTA oranları gibi tıklamaların ne kadarının iyi ne kadarının yetersiz olduğunu saptayabilirsiniz.


Trafiği ortama göre gruplandırın: Trafiği takip etmek istediğiniz ortama uyarlayabilirsiniz. Örneğin sosyal medya pazarlama kampanyaları için Google Analytics’te sosyal kanal bağlantısından takip edebilirsiniz.


Farklı kampanyalar için trafiği izleyin: Farklı kampanyaları takip edebilirsiniz. Birbirinden farklı kampanyaları aynı anda UTM kodları ayarları ile aynı anda takip edebilirsiniz.


Önceki
UTM Nedir?